Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

W poniedziałek, 4 września 2017 r., uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ostrołęce rozpoczęli kolejny rok szkolny 2017/ 2018.

O godz. 8.30 odbyła się uroczystość dla klas IV – VII.

Następnie uczniowie i nauczyciele uczestniczyli we Mszy Świętej w Kościele p.w. Zbawiciela Świata.

O godz. 11.30 rozpoczęła się uroczystość dla klas I – III. Po komendzie ,,Baczność” został wprowadzony poczet sztandarowy i odśpiewano hymn państwowy.

W dalszej części głos zabrała Dyrektor Szkoły, pani Alina Jabłonowska. Pani dyrektor powitała gości: księdza, przedstawiciela rodziców oraz uczniów, nauczycieli i rodziców.

Szczególne słowa skierowała do dzieci klas najmłodszych oraz ich opiekunów. Życzyła wszystkim wielu sukcesów i satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Głos zabrała również przedstawicielka rodziców.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły i wyprowadzeniu sztandaru, zebrani obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy III C.

Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

Autor: Anna Bińczycka