Spotkanie z kolekcjonerem autografów

Image00008

W dniu 18 listopada 2014 roku gościliśmy w naszej szkole kolekcjonera podpisów pana Stanisława Orłowskiego. W ramach połączenia wychowania fizycznego z innymi przedmiotami mieliśmy niepowtarzalną okazję do wysłuchania i obejrzenia bardzo ciekawej prezentacji przygotowanej przez kolekcjonera.

Pan Stanisław zgromadził w swojej kolekcji ponad 1500 autografów znanych i cenionych ludzi z całego świata. Swoimi opowieściami zachęcał do pasji jaką jest kolekcjonerstwo. Wiążą się z nim bardzo ciekawe przeżycia, możliwość kontaktu i poznania tych, którzy na co dzień występują w telewizji, reprezentują swoje kraje w rywalizacji sportowej, piszą wspaniałe książki, śpiewają, są na wysokich stanowiskach państwowych… każdy taki autograf ma swoja historią. Każdy wiąże się z przeżyciem czegoś nowego, osobistego, niepowtarzalnego. Czegoś czego się nie zapomina. Zdobywanie autografów pozwala przeżyć wiele emocji , upamiętnić znane twarze na wspólnej fotografii, zdobyć nowe znajomości.

Myślę , że spotkanie to było okazją do zachęcenia dzieci nie tylko do kolekcjonowania ale też do dążenia do takich ideałów i wzorów jak : Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, Tomasz Majewski, Michael Schumacher, Jerzy Kulej, Michael Owen czy Wojciech Fortuna…To osoby, których podpisy znalazły się między innymi  w kolekcji pana Stanisława Orłowskiego. Myślę, że nasz gość bardzo zaimponował młodzieży co zostało uwidocznione gromkimi brawami.

Autor: mgr Iwona Ostrowska