Spotkanie z lekarzem

Maj 24, 2019 by

Image00005

W świetlicy szkolnej kl. II i III odbyło się spotkanie pod hasłem ”Dbamy o zdrowie” gościem naszym była Pani Agnieszka Domurad –lekarz onkolog . Pani doktor zapoznała dzieci z zawodem lekarza, zwróciła uwagę na spożywanie zdrowych produktów, korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu, higienę oraz na związek między chorobą, a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw.

Dzieci miały niepowtarzalną okazję do samodzielnego posłuchania bicia własnego serca przez stetoskop oraz odgłosów naszego organizmu, jak również zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.  Mamy nadziej, że dzięki temu spotkaniu w przyszłości wizyta w gabinecie lekarskim nie będzie budziła nieprzyjemnych uczuć, a także rozbudzi zainteresowanie tym zawodem.

Cel spotkania:

• zapoznanie z pracą lekarza,

• zachęcenie do dbania o własne zdrowie i prowadzenie zdrowego stylu życia.

 

Autor:  Katarzyna Modzelewska

Related Posts

Share This