Spotkanie z leśnikiem

18  listopada uczniów  klasy I a  odwiedził pan  Krystian Kowalczyk – leśnik z Nadleśnictwa Ostrołęka.

Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika oraz tajemnicami lasu. Podczas spotkania, gość opowiadał o zwierzętach  leśnych. Dzieci poznały bliżej ich wygląd, sposób  odżywiania się oraz zwyczaje.

Pod adresem pana leśnika padło wiele pytań i żadne z nich nie pozostało bez ciekawej odpowiedzi.

Podczas spotkania z dziećmi, miły gość przypomniał o dokarmianiu ptaków i konieczności niesienia im pomocy w okresie zimy.

Nie obyło się też bez prezentów. Pan leśnik wręczył dzieciom kalendarz, karmnik oraz kule z  pokarmem dla ptaków. Uczniowie klasy I a powieszą je już niedługo w pobliżu szkoły i będą pamiętać o dokarmianiu ptaków zimą.

Dla wszystkich była to wspaniała i pouczająca lekcja przyrody, a kolejne spotkanie z panem leśnikiem odbędzie się już na terenie Nadleśnictwa Ostrołęka.

f s