Spotkanie z malarzem Stanisławem Kmiecikiem

Image00018

W poniedziałek, 20 listopada w naszej szkole odbyły się dwa spotkania z wybitnym, polskim malarzem malującym stopami – Stanisławem Kmiecikiem.

W czasie spotkania, pan Stanisław prezentował, jak sprawnie wykonuje różne czynności i jak pięknie maluje stopami.

Jego żona, pani Monika Kmiecik opowiadała o pracy swojego męża i innych niepełnosprawnych osobach, które wykonują różne zawody i rozwijają swoje pasje mimo braku rąk czy nóg, osiągając zdumiewające efekty.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość nie tylko obserwować pracę malarza, podziwiać wystawę jego prac, ale także zadawać pytania i zdobyć jeszcze więcej ciekawych informacji o jego pracy, pasji i życiu.

Image00025

Podczas rozmowy z naszymi gośćmi wszyscy młodzi uczestnicy spotkania zgodnie doszli do wniosku, że każdy, jeśli tylko chce, może rozwijać swoje zdolności. Poprzez wytrwałość w ćwiczeniach i nauce rozwijać swoje umiejętności, talenty i wiele osiągnąć. Nie jest najważniejsze to, że się różnimy, ale to, jakimi jesteśmy ludźmi.

Dziękujemy państwu Monice i Stanisławowi Kmiecikom za piękną lekcję tolerancji i motywacji do wytrwałości w rozwijaniu swoich zdolności.

Autor: Marzena Modzelewska