Spotkanie z pisarką w świetlicy szkolnej kl. II i III

W świetlicy szkolnej kl. II i III realizujemy projekt „Lek na głowę jest w aptece, a na mądrość w bibliotece”. W ramach tego projektu 15 czerwca odwiedził nas niezwykły gość – pisarka, pani Anna Romejko.

Pani Ania na początku spotkania zapytała dzieci o ich marzenia. Każdy uczeń miał możliwość o nich opowiedzieć. Były one różne. Najczęściej padały zdania: „Chciałbym być bogaty!”, „Marzę, aby zostać sławnym” .

Pani pisarka cierpliwie wysłuchała wszystkich wypowiedzi i spytała dzieci, czy ciekawe, jakie ona miała marzenie. Oczywiście uczniowie chcieli się tego dowiedzieć, zatem z dumą przyznała, że już jako małe dziecko pragnęła być pisarką. Od dawna notowała  swoje przeżycia w „Pamiętniku”. Jej marzenia się spełniły. Napisała dwie książki: „Zawsze jest jakiś happy end” oraz „Bajki (nie)bajki z lichem w tle”.

Pani Ania zaprezentowała jeden ze swoich utworów. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali bajki.

Na koniec Pani Ania namawiała uczniów do czytania książek i do realizowania swoich marzeń, bo marzenia są po to, aby je spełniać.

Zajęcia były bardzo ciekawe. Serdecznie dziękujemy pani Ani Romejko za poświęcony nam czas.

Katarzyna Modzelewska