Spotkanie ze strażakami

Mar 21, 2019 by

Image00007

Dnia 21 marca 2019 r. uczniowie ze świetlicy szkolnej spotkali się ze strażakami. Uczniowie czekali na placu zabaw, gdzie wjechał  wóz strażacki. Ogromną atrakcją dla dzieci było rozciąganie węża strażackiego i uczestniczenie w akcji przeciwpożarowej. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują. Mogły oglądać wyposażenie samochodu strażackiego i przymierzać strażackie kaski. Uczniowie prowadzili ciekawe rozmowy ze strażakami. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, szanują trudną pracę strażaka, kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy oraz wypadku. Uczniowie dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, utrwalono numery alarmowe. Duża część uczniów, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem. Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym.  Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

Bardzo dziękujemy……!!!

 

Autor: Katarzyna Modzelewska

Related Posts

Share This