Sprawozdanie z obchodów „Święta Biblioteki”

Lis 9, 2013 by

Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. Jest to jeden  z pretekstów do promowania biblioteki i czytelnictwa. Nasza biblioteka jest otwarta i przyjazna dzieciom.

bkp1

Z okazji tego święta dnia 21 października odbył się konkurs „pięknego czytania”, w którym wzięli udział uczniowie klas II-VI. Uczennica klasy Vd Martyna Gawrych przygotowała prezentację promującą książki, udowadniając dlaczego warto czytać. Jej prezentację można obejrzeć na komputerze – w Centrum Informacji Multimedialnej.  W bibliotece wykonano gazetkę o Julianie Tuwimie.

Bibliotekarze współpracowali z nauczycielami nauczania zintegrowanego zapoznając dzieci z twórczością J. Tuwima.  Wychowawcy klas młodszych przeprowadzili konkurs plastyczny – dzieci ilustrowały wiersze poety. Prace uczniów znalazły się na wystawie w bibliotece, obok portretu Tuwima.

Odbywały się też spotkania z uczniami w bibliotece. Tematem był życiorys i twórczość Juliana Tuwima. Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi wydarzeniami z jego życia i obejrzeli część artystyczną poświęconą jego utworom –  w wykonaniu uczniów klasy Vc. Mogli też sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości wierszy poety biorąc udział w konkursie wiedzy o twórczości Juliana Tuwima. Świetnie się bawili recytując wspólnie wiersz „Lokomotywa”.

Spotkania odbywały się 22-23 października. Wzięło w nich udział uczniowie z  klas starszych: IVd, Ve, Vc, Va, IVa, IVc i klasy młodsze: IId, IIIa, IIId, IIIb, IIb, IIc. .

 

Autor: mgr Teresa Trypuć 

Related Posts

Share This