Szkoła to nie tylko uczniowie, klasa 1a

Szkoła to nie tylko uczniowie.

Nic tak nie zachęci  dziecka do nauki fizyki czy chemii jak samodzielne eksperymentowanie..

Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanej podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci zainteresowaniami z dziedzin ścisłych.

Do eksperymentowania zachęcała dzieci z klasy I A mama Michała  Wiśniewskiego, która spotkała się z nimi w ramach  klasowej akcji „Szkoła to nie tylko uczniowie”.

Podczas spotkania, dzieci, z kolorowych cukierków, tworzyły tęczę, puszczały bańki mydlane, które nie pękają. Tworzyły  nowe kolory, z dostępnych barwników, wykonały piłkę – zmyłkę z balonika i wody.

Czas wizyty minął bardzo szybko. Mali naukowcy czekają już na kolejne spotkanie.

DSC_0681 DSC_0682 DSC_0686 DSC_0693 DSC_0696 DSC_0697