Szkolny Konkurs plastyczny „Projekt Okładki Książki o Historii Naszej Szkoły”

visu-289x214-livres

Ogłaszamy konkurs plastyczny pod hasłem „Projekt okładki książki o historii naszej szkoły”.

Jest to projekt artystyczny, który podlega pewnym regułom. Zaprojektowanie okładki książki nie jest zadaniem łatwym, ponieważ składa się na nią wiele elementów.

Podstawowa zasada projektowania okładki łączy treść z formą graficzną. Zwróćcie również uwagę na odpowiedni dobór elementów graficznych, liternictwo, format oraz kompozycję.

Niniejszy regulamin określa zasady udziału w konkursie oraz zasady jego przebiegu.

I Cele konkursu

• Propagowanie wiedzy na temat szkoły i patrona.
  • Zaangażowanie uczniów w przygotowanie do obchodów 100-lecia szkoły.
  • Rozwijanie wyobraźni i wrażliwości plastycznej oraz poznawanie nowych dziedzin sztuki.

II Warunki uczestnictwa w konkursie:

• technika wykonania prac dowolna;
  • wiek uczestników:  7-9, 10-14;
  • format pracy – A4, A3;
  • termin składania prac – 10 maja 2018 r. (dostarczyć do nauczycieli plastyki);
  • każda praca powinna być wykonana samodzielnie i zawierać następujące informacje na odwrocie:
    • imię i nazwisko autora
    • wiek
    • klasa
  • każdy uczeń może przekazać tylko jedna pracę;
  • wyniki konkursu będą ogłoszenie na stronie internetowej szkoły 20 maja;
  • rozdanie nagród odbędzie się na apelu szkolnym.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie:)