TWÓRCY NIEPOKORNI

zajęcia plastyczne

My, Twórcy Niepokorni działamy spontanicznie;

Mamy nieograniczone możliwości;

Jesteśmy czarodziejami, a pędzle i kredki to nasze różdżki;

Narysujemy, namalujemy, wyrzeźbimy, ulepimy, złożymy, skonstruujemy cokolwiek zechcemy;

Świat plastyki to świat magii;

TO MY!

Wyrażamy swoje myśli!

Wyrażamy swoje uczucia!

Wyrażamy siebie!

CZUJEMY RADOŚĆ TWORZENIA!

W naszej szkole uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zdolności artystycznych oraz poznania nowych technik plastycznych, pod czas zajęć prowadzonych przez panią  Bogumiłę Beczak. Oferują one znakomite możliwości praktyki  i eksperymentowania, które pomagają wydobyć i rozbudzić zmysł kreatywności u każdego artysty.

ZAPRASZAMY DO ZOBACZENIA  W GALERII

WYBRANYCH ARCYDZIEŁ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Abstrakcja geometryczna – zwana „ zimną”, sztuka nieprzestawiająca niczego konkretnego, lecz pobudzająca wyobraźnię kolorystyką oraz układem linii i brył.

[nggallery id=450]

Abstrakcja spontaniczna – inaczej „gorąca”, przedstawia różne dziwne formy, które nie są odwzorowaniem rzeczywistego wyglądu rzeczy i istot, lecz wydobyte z bazgrołów, czyli bezwładnie biegnących linii.

[nggallery id=451]

Asamblaż rodzaj trójwymiarowego kolażu złożonego z różnych przedmiotów lub ich fragmentów połączonych w całość na płaszczyźnie.

[nggallery id=406]

Deformacja dzieła sztuki –  przekształcona reprodukcja malarska obrazu znanego mistrza.

[nggallery id=407]

Gipsoryt – technika, w której otrzymuje się rysunki wyryte w płycie( matrycy ) gipsowej.

[nggallery id=452]

Grafika– technika plastyczna  pozwalająca na powielanie rysunku z matrycy.

[nggallery id=408]

Haft matematyczny – to obraz graficzny wykonany nićmi na kartonie lub innym twardym podłożu.

[nggallery id=453]

Iris folding – sztuka wykonania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys- kształt przypominający przysłonę fotograficzną.

[nggallery id=454]

Kalkografia – prosta technika graficzna dająca spektakularne efekty. Polega na przyprasowaniu kalki biurowej na papierze.

[nggallery id=455]

Kolaż– obraz lub wzór wykonany z różnego rodzaju materiałów, przyklejonych razem do podkładu.

[nggallery id=456]

Kompozycja dynamiczna– układ elementów w dziele wywołujący wrażenie ruchu.

[nggallery id=409]

Kopiowanie znanych obrazów. Wszyscy wielcy mistrzowie w czasach swej nauki kopiowali dzieła innych mistrzów.

[nggallery id=410]

Masa solna – tworzywo do modelowania, które wykonuje się z maki, wody i soli. Powstają z niej różne przedmioty – głównie figurki, ramki i inne ozdoby.

[nggallery id=457]

Perspektywa – sposób ukazania głębi na płaszczyźnie dzięki wykreśleniu linii horyzontu i punktu zbiegu, częściowe zasłanianie elementów bliższych przez dalsze oraz wydobycie nieostrych kształtów głębi obrazu i tła w chłodnych odcieniach barw.

[nggallery id=458]

Pointylizm – malowanie drobnymi, regularnymi punktami czystych kolorów kładzionych na podłoże patyczkami higienicznymi.

[nggallery id=459]

Pop-art kierunek w sztuce współczesnej, który charakteryzuję czytelny wizerunek i wyraziste barwy.

[nggallery id=411]

[nggallery id=460]

Portret awangardowy – to subiektywny sposób ukazania portretowanej osoby.

[nggallery id=461]

Prześwit – technika plastyczna polegająca na wydobyciu konturów wykonanych pastelami olejnymi poprzez pokrycie ich farbami akwarelowymi w szerokiej gamie barwnej.

[nggallery id=462]

Walor – jasność barwy. Umiejętność ukazania natężenia światła względem cienia, jaka zawarta jest w tonie kolorystycznym.

[nggallery id=464]

Wyklejanki  kompozycje z kolorowych pasków papieru.

[nggallery id=412]

Świat dekoracji, zdobień i bibelotów bożonarodzeniowych.

[nggallery id=413]

[nggallery id=463]

Dekoracje i kreatywne kartki wielkanocne. Przecież każdy może być artystą…

[nggallery id=414]

–> Konkurs „Gwiazdkowy Anioł. Płomyk Dobroci”

Dnia 13 grudnia 2019 r. nagrody odebrali:

• Jakub Sieruta kl. 6 b ( I miejsce);
  • Mikołaj Kania kl. 6 f ( wyróżnienie).

[nggallery id=465]

–> Warsztaty artystyczne na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy, które odbyły się w III LO w Ostrołęce dnia 9 grudnia 2019 r. Naszą szkołę z sukcesami reprezentowały:

• Natalia Mąka kl. 7 e ( wyróżnienie);
  • Oliwia Janczewska kl. 6 c ( wyróżnienie);
  • Monika Pstrągowska kl. 5 a;
  • Kornelia Stolarczyk kl. 6 f.

[nggallery id=466]