Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

W dniu 12 września rozpoczniemy Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. Jest to akcja przygotowana dla szkół przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektorat Sanitarny.

Przedsięwzięcie ma na celu uświadomienie uczniom potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony.

Podejmiemy różne działania, dzięki którym nasi podopieczni poznają korzyści dotyczące profilaktyki zdrowotnej, efekty wczesnego zapobiegania chorobom zakaźnym, a także nauczą się zasad higieny indywidualnej oraz bezpieczeństwa sanitarnego w grupie.

W ramach godzin wychowawczych oraz lekcji biologii zaprezentujemy uczniom filmy edukacyjne związane z akcją oraz zrealizujemy scenariusz „Zarażaj odpowiedzialnością|”, przygotowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Opracowaliśmy dla Was ulotki informacyjne dotyczące chorób zakaźnych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.