Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2014/2015

Image00003

O godzinie 8.30 szkoła przywitała uczniów klas III, IV, V i VI, a następnie o godzinie 10:00, wszyscy uczestniczyli we Mszy św. w kościele p.w. Zbawiciela Świata. O godzinie 11.15 uroczyście rozpoczęli rok szkolny uczniowie klas I i II, w tym aż dwie klasy 6-ciolatków.

Część artystyczną na uroczystość przygotowała klasa V a wraz z wychowawczynią p. Grażyną Czapulą. Występom młodych artystów towarzyszył chór szkolny pod kierunkiem p. maestro Marzeny Daniszewskiej.

Image00030

Podczas uroczystości kilka słów do zebranych powiedzieli: dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki p. Mirosław Rosak i p. Olga Pliszka przewodnicząca Rady Rodziców.

Przemówienie dyrektora szkoły p. Aliny Jabłonowskiej

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie, nauczyciele i wszyscy zgromadzeni.

Witam Państwa bardzo serdecznie po okresie wakacyjnym. Cieszę się, że widzę wszystkich wypoczętych pełnych energii i gotowych do pracy.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kolejny rok  pracy, nauki, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Kolejny rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań, podejmowania nowych wyzwań i poszukiwania dalszej drogi rozwoju.

Jak co roku dzięki przychylności i wsparciu władz miasta budynek szkolny po wakacjach jest piękniejszy i estetyczniejszy. Dbając o komfort Waszej pracy zostały zrealizowane następujące inwestycje: wymieniono drzwi do klasopracowni, położono gładź na ściany i pomalowano korytarze szkolne. Mając na uwadze nowe warunki pracy zwracam się do Was z gorącą prośbą o dołożenie wszelkich starań aby czyste i kolorowe korytarze pozostały takimi jak najdłużej.

Należy pamiętać, że 1 września to nie tylko dzień rozpoczęcia roku szkolnego we wszystkich polskich szkołach ale również data wybuchu II wojny światowej.  Drodzy uczniowie, 75 lat temu Wasi rówieśnicy nie mogli tego dnia normalnie rozpocząć nauki, ponieważ wybuchła najstraszniejsza jak do tej pory wojna. Bardzo chciałabym, żebyście potrafili docenić fakt, że dziś możecie uczyć się w normalnych warunkach, gdzie jedynym zmartwieniem może być gorzej napisana klasówka, czy też nie odrobiona praca domowa.

Szanowni Państwo, w bieżącym roku szkolnym wiedzę będzie zdobywało 760 uczniów w 31 oddziałach. Uczniowie będą objęci pomocą psychologiczno-pedagogiczną. W ramach tej pomocy będą mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji, natomiast uczniom mającym różnego rodzaju trudności szkoła stworzy możliwość wyrównywania braków.  Dzieci będą mogły również korzystać z zajęć świetlicowych, pełnych obiadów w stołówce szkolnej i szerokiej gamy zajęć pozalekcyjnych.

Jak Państwo doskonale wiecie nasza szkoła znajduje duże uznanie w środowisku lokalnym. Przyczynia się do tego między innymi wysoki wynik sprawdzianów kompetencji, czołowe miejsca w różnego rodzaju konkursach i zawodach sportowych oraz zdobyte tytuły laureatów i finalistów konkursów wojewódzkich.  Jest to moi drodzy uczniowie Wasza zasługa ale również nauczycieli i Waszych rodziców.

Kochani uczniowie w tym roku szkolnym przed nami wiele zadań i wydarzeń. Mam nadzieję, że weźmiecie w nich czynny udział, wykażecie się dużym zaangażowaniem i chęcią współpracy co dostarczy Wam wiele pozytywnych emocji i uczuć.

Moi drodzy uczniowie, zapewne zadajecie sobie pytanie jakie zadania szykujemy dla Was w nadchodzących miesiącach. Myślicie pewnie o tych najmniej przyjemnych, które stanowią nierozerwalną część szkolnej rzeczywistości – sprawdzianach, klasówkach a uczniowie klas VI o sprawdzianie kompetencji. Otóż moi drodzy, oczywiście nie unikniecie tych wszystkich sposobów sprawdzania wiedzy ale musicie pamiętać, że szkoła to nie tylko obowiązki  ale też możliwość realizowania swoich zainteresowań jak również miejsce zawiązywania przyjaźni i dobrej zabawy.

Kończąc chciałabym gorąco życzyć wszystkim uczniom samych sukcesów w nauce, 5 i 6 w dziennikach i na świadectwach a przede wszystkim zadowolenia ze zdobytej wiedzy. Życzę Wam również aby szkoła oprócz miejsca obowiązkowej nauki była miejscem do którego przychodzicie z przyjemnością, by spotkać się z kolegami i koleżankami. Rodzicom zaś życzę jak najwięcej radości ze swoich pociech i ich edukacyjnych sukcesów a nauczycielom satysfakcji z pracy zawodowej, wytrwałości w niesieniu przysłowiowego „kaganka oświaty” oraz wszystkim optymizmu i uśmiechu na co dzień, realizacji planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności osobistej.