Warszawa jest piękna!

Sty 25, 2019 by

Image00003

Do niektórych uczniów ferie w tym roku przyszły nieco wcześniej, a to za sprawą wycieczki do Warszawy, którą zorganizowano na 25 stycznia 2019 r. Wybrali się na nią uczniowie klas: 8d, 8a, 8 c, 6a, 6e oraz 4b, a opiekę sprawowały panie: Sylwia Mierzejewska – Szewczyk, Marzena Daniszewska, Katarzyna Kozłowska oraz Sylwia Bołądz.

W ten piękny, zimowy dzień wyjechaliśmy bardzo wcześnie, ale w dobrych humorach. W ramach pierwszego punktu naszego programu zwiedzaliśmy z przewodnikiem Muzeum Historii Żydów Polskich – bardzo nowoczesne, interaktywne, pokazujące 1000-letnią historię Żydów polskich jako integralną część historii Polski. Była to świetna lekcja tolerancji, otwartości na świat i akceptacji różnorodności kulturowej. Odbyliśmy niezwykłą podróż w czasie, która stała się ciekawym dopełnieniem lekcji historii.

Zaraz po zwiedzaniu muzeum pojechaliśmy na Stadion Narodowy, gdzie mogliśmy się oddać wspólnej zabawie na lodowisku. Okazało się, że znaczna część grupy  świetnie potrafi jeździć na łyżwach. Kilka osób z naszej grupy dopiero zaczynała swoją przygodę na lodzie. Jedni śmigali i tańczyli, a inni przewracali się co krok. Śmiechu przy tym było co nie miara. Chociaż trzeba przyznać, że i tym, którzy dopiero stawiali pierwsze kroki, pobyt na stadionie sprawił mnóstwo radości.

Aby zregenerować siły, pojechaliśmy zjeść posiłek. Poczekaliśmy parę minut na to, aż się bardziej ściemni, aby móc podziwiać Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie – wystawę plenerową, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Wkraczając w tę przestrzeń po zmroku, poczuliśmy się jak na królewskim dworze. Cudowną atmosferę w parku podkreślała rozbrzmiewająca muzyka klasyczna – rozpoznaliśmy „Cztery pory roku. Zima” Vivaldiego i „Dziadka do orzechów” Czajkowskiego.

Nadszedł czas powrotu do Ostrołęki. Pełni pozytywnych wrażeń stwierdziliśmy jednogłośnie, to był bardzo udany dzień i miły początek ferii zimowych.

 

Related Posts

Share This