Warsztaty czytelnicze z wydawnictwem Dwie Siostry

Lut 2, 2021 by

W dniach 27 oraz 28 stycznia uczniowie klasy IV b oraz VI b wzięli udział w warsztatach czytelniczych, przeprowadzonych przez panią Igę Fijałkowską, przedstawicielkę wydawnictwa książek dla dzieci i młodzieży – Dwie Siostry.

Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca wydawcy, jak drogę musi przejść autor, aby jego książka trafiła do księgarni, a potem do rąk czytelników. Pani Iga przedstawiła  ciekawe książki wydane  przez Dwie Siostry, zaprezentowała niezwykłe ilustracje, które zachwyciły uczniów. Dzieci miały okazję opowiedzieć o swoich upodobaniach czytelniczych oraz zadać pytania prowadzącej, która zdradziła im, skąd się wzięła nazwa wydawnictwa.

Spotkania przebiegły w przemiłej atmosferze. Nasi uczniowie będą je długo pamiętać.

Warsztaty  zorganizowała pani Renata Deptuła.

Related Posts

Share This