Warsztaty dla Uczniów i Rodziców – Zagrożenia w cyberprzestrzeni

Lis 28, 2019 by

cyberzagrozenia2016

Dnia 28 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrołęce odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów, oraz konferencja dla nauczycieli i rodziców na temat: ,, Zagrożenia w cyberprzestrzeni”.

Warsztaty profilaktyczne poświęcone były tematyce niebezpieczeństw, które niesie za sobą cyberprzestrzeń. Spotkanie poprowadziła dr Anna Andrzejewska i prof. Józef Bednarek– wykładowcy Akademii Pedagogiki Specjalnej im. H. Grzegorzewskiej w Warszawie.

54ef099aa834e_o_large

Głównym celem warsztatów było zapoznanie uczestników, z najważniejszymi i najnowszymi zjawiskami patologicznymi występującymi w świecie wirtualnym, a będącymi powszechnym zagrożeniem.

Zaproszeni eksperci w niezwykle interesujący sposób omówili m.in. takie zagadnienia jak cyberbullying (cyberprzemoc), jakie przyjmuje formy i jak duża jest skala tego problemu. Oprócz tych kwestii wyjaśnili pojęcie infoholizmu – uzależnienia od komputera i Internetu, które w wielu przypadkach skutkuje chorobami psychicznymi, chorobami układu wzrokowego oraz mięśniowo-szkieletowego.

Spotkania z panią Anną Andrzejewską i prof. Józefem Bednarek wzbudziły w nas refleksje i przyczyniły się do dyskusji na temat skutków coraz częstszej obecności młodych ludzi w wirtualnym świecie. 

Autor: Magdalena Wasyk