Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej

W ramach realizacji zadań z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i współpracy z innymi bibliotekami dnia 15 października uczniowie SP nr 1, kl. VB i VIA pod opieką bibliotekarzy i nauczycieli przedmiotowych wzięli udział w spotkaniu z autorem Marcinem Szczygielskim. Organizatorem tego wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna. Pisarz, dziennikarz i grafik, jest autorem książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Jego powieści dla najmłodszych były wielokrotnie nagradzane, niektóre też ekranizowane. Nasi uczniowie byli bardzo aktywnymi uczestnikami tego spotkania. Zadawali wiele pytań, wzięli udział w konkursie, który wygrała uczennica naszej szkoły K. Wyszomierska, otrzymując od autora książkę z dedykacją.

Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania. Na koniec miały możliwość zakupu książek i uzyskania autografu od pisarza.

Teresa Trypuć