Wycieczka do Warszawy klas VI a, VI b, VI e i VII d

Image00010

17 listopada 2017 r. uczniowie klas VI a, VI b, VI e oraz VII d wraz z paniami wychowawczyniami: Jadwigą Szcześniak, Iwoną Pędzich, Katarzyna Brzozowską oraz  Sylwią Mierzejewską – Szewczyk pojechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Ktoś mógłby pomyśleć: „Znowu to samo”, ale nasza stolica kryje w sobie wiele ciekawych miejsc, do których warto się wybrać.

„Na rozgrzewkę” pojechaliśmy do wrotkarni „Roller – disco”, gdzie wspólnie bawiliśmy się na wrotkach przy wesołej muzyce. Śmiechu było co niemiara, kiedy okazało się, że niektórzy z nas mają wrotki na stopach pierwszy raz w życiu. Jazda, taniec, dobra muzyka, a nawet przewracanie się przez mniej albo całkiem niewprawionych uczestników naładowała nas pozytywną energią na dalszą część dnia.

Następnym, a zarazem priorytetowym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, stanowiące hołd wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę oraz jej stolicę, pokazując następnym pokoleniom Polaków sens tamtych wydarzeń. Zwiedzanie tego nowoczesnego, multimedialnego muzeum przybliżyło uczniom jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski oraz wzbudziło we wszystkich ogromne uczucia patriotyczne.

Po pełnej emocji lekcji historii przyszła pora udać się do kolejnego, również bardzo ciekawego muzeum – „Muzeum Sportu i Turystyki”. Tam zwiedzaliśmy z przewodnikiem ekspozycję „Dzieje sportu polskiego i olimpizmu”, która ukazuje dzieje sportu od antycznej Grecji, poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich oraz początki i historię polskiego sportu. Podziwialiśmy niezliczoną ilość eksponatów, głównie trofea sportowe (medale, puchary, dyplomy) oraz proporczyki, sztandary, a także stroje i sprzęt sportowy.

Uwielbiamy szkolne wycieczki. Nie tylko stwarzają nam możliwość zdobywania wiedzy w ciekawy sposób, ale również integrują naszą społeczność uczniowską i dostarczają wielu wrażeń. Pomimo zmęczenia bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

Autor: Katarzyna Brzozowska