Wycieczka kl. VII c i VI b

14 czerwca o godz. 7.00 rano uczniowie klasy VII c oraz VI b, pomimo wczesnej pory, w dobrych humorach stawili się przed OCK, a potem wyruszyli na wspaniałą wycieczkę do „Kulki” w Kulce.

Podróż minęła szybko. Na miejscu wycieczkowiczów powitali animatorzy i… zaczęła się przygoda. Najpierw warsztaty strzelania z łuku. Okazało się, że niektórzy z naszych uczniów to prawdziwi mistrzowie. Trafiali w sam środek tarczy!

Kolejnym punktem programu była nauka survivalu. Odbywała się ona w lesie. Po ciekawej pogadance animatora trzeba było wykazać się umiejętnością przetrwania w trudnych warunkach i zbudować sobie schronienie. Nie było to łatwe, ale nasi uczniowie poradzili sobie z tym doskonale. Wykorzystując wojskowe pałatki, skonstruowali porządne namioty.

Po obiedzie był czas wolny. Uczniowie spacerowali, grali w siatkówkę i zbierali siły, ponieważ czekała ich walka gladiatorów. Na pewien czas zamienili się w wytrwałych wojowników. Stojąc na kolorowych pufach, uzbrojeni w piankowe narzędzia walki musieli pokonać swoich przeciwników. Po długich, pasjonujących potyczkach wyłoniony został zwycięzca. Prawdziwy gladiator!

A na koniec odbyło się jeszcze ognisko. Dla wycieczkowiczów zorganizowano również zabawy integracyjne. Aż żal było odjeżdżać.

To była udana wycieczka!

Wyjazd zorganizowała pani Renata Deptuła. Opiekę nad uczniami sprawowała również pani Iwona Pędzich.