Wycieczka rowerowa

29 września 2015 roku klasa VI b obchodziła „ Dzień Chłopaka” w wyjątkowy sposób. Wraz z nauczycielami: p. Katarzyną Kozłowską, p. Magdaleną Gadzałą i wychowawcą     p.Krzysztofem Olszewskim uczniowie wybrali się na wycieczkę rowerową, aby poznać najbliższą okolicę i zachęcić wszystkich do aktywnego wypoczynku. Na początek „przeprowadziliśmy rozgrzewkę” w postaci marszu ze szkoły na Forty Bema, gdzie  podzieliliśmy się na trzy kolorowe drużyny. Gdy wrześniowy poranek stawał się coraz cieplejszy mogliśmy rozpocząć naszą  wyprawę w okolicach Ostrołęki połączoną z grami i zabawami na rowerach. Każda grupa mając swojego opiekuna zbierała punkty za ładną jazdę, posiadaną wiedzę o najbliższej okolicy oraz za rywalizację w konkurencjach takich jak: wyścig na jeden obrót, minuta na rowerach, wyścig żółwi, pijany mistrz, formuła 1, wyścig z wodą, czy  pod górę. Nie zabrakło także  sztafet oraz zadań dla opiekunów. Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na „zdrowy” ☺  posiłek w okolicznej  miejscowości. Wracając na  miejsce zbiórki przypomnieliśmy sobie zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Dzięki odpowiednio dobranej  trasie mogliśmy doskonalić swoje umiejętności jako rowerzyści. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali sportowe upominki ufundowane  przez UKS „Kurpik” działający przy naszej szkole.