Wyjazd do Teatru Wielkiego

Sty 29, 2014 by

Takiej wycieczki w naszej szkole dawno nie było,

 

a to za sprawą p. M. Daniszewskiej, która w dniu 28.01.2014 r. zorganizowała dla 90 uczniów wszystkich klas szóstych wyjazd do Teatru Wielkiego na operę St. Moniuszki „Straszny dwór”. Większość uczestników wycieczki pierwszy raz była w tak pięknym, robiącym niezwykłe wrażenia miejscu.

teatr

Teatr wzniesiony został w I połowie XIX wieku według projektu włoskiego architekta Antonio Corazziego. Niesamowitych przeżyć dostarczały dzieciom wielkość sceny, ogromna ilość miejsc na widowni, balkony, hole, żyrandole, marmurowe schody, ilość szatni.

Wszystkim zapierało dech w piersiach, gdy na scenie artyści zatańczyli nasz narodowy taniec – mazura. Owacjom na stojąco nie było końca.

straszny dwor

Oprócz wizyty w Teatrze Wielkim uczniowie mieli okazję spędzić wspaniałe chwile w kręgielni oraz w planetarium. Tak więc wyjazd podobał się nie tylko miłośnikom teatru, ale także osobom interesującym się sportem i astronomią. Czekamy na następną tak równie wspaniałą wycieczkę, ale to pewnie za rok.

Autor: mgr Sylwia Mierzejewska

Related Posts

Share This