XXXI Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

W dniu 19 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się XXXI Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas III i VII – VIII. Jego głównym celem jest edukacja społeczno – przyrodnicza, oparta na zdobytych doświadczeniach, wiedzy i umiejętności uczniów, a także motywowanie do zachowań proekologicznych. Oszczędzanie zasobów Ziemi, uwrażliwienie na piękno przyrody i zrozumienie zasad recyklingu pozwoli młodzieży szkolnej zadbać o naszą planetę.

W konkursie wzięli udział uczniowie ostrołęckich szkół podstawowych.

Zwycięzcy w kategorii klas trzecich:

• I miejsce

Ida Ostasz (Szkoła Podstawowa nr 1)

Anna Wiśniewska (Szkoła Podstawowa nr 1)

• II miejsce

Aleksander Zdunek (Szkoła Podstawowa nr 3)

Magdalena Michalczuk (Szkoła Podstawowa nr 10)

Cezary Gutowski (Szkoła Podstawowa nr 6)

• III miejsceAntonina Baczewska (Szkoła Podstawowa nr 4)Anastazja Sierant (Szkoła Podstawowa nr 2)Julia Damięcka (Szkoła Podstawowa nr 2)

Zwycięzcy w kategorii klas 7-8:

• I miejsce

Leon Tański (Szkoła Podstawowa nr 1)

Natalia Wekwejt (Szkoła Podstawowa nr 5)

• II miejsce

Michał Wiśniewski (Szkoła Podstawowa nr 1)

Natalia Filińska (Szkoła Podstawowa nr 10)

• III miejsceMarcel Woliński (Szkoła Podstawowa nr 4)Zofia Ostrowska (Szkoła Podstawowa nr 10)

Oprócz wykazania się wiedzą na temat ekologii uczniowie mogli również pochwalić się swoim talentem i stworzyć plakat pod hasłem „Nasza planeta – nasz dom”.

Zwycięzcy konkursu plastycznego:

I miejsce – Lena Nosek

II miejsce – Oliwier Grzybowiński

III miejsce – Oliwia Sokołowska

Wyróżnienia otrzymali:

Anna Żukowska

Anna Huzha

Amelia Baczewska

Kalina Jaśkiewicz

Dla wszystkich gości przygotowano słodki poczęstunek. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W ramach podziękowania wręczono również dyplomy nauczycielom przygotowującym do konkursu.

Konkurs zorganizowały panie: Iwona Pędzich, Beata Popiołek, Anna Stolarczyk, Ewa Cieślak, Iwona Dąbrowska, Emilia Chimkowska oraz Beata Grzywacz.