„Zostań rycerzem, pokonaj smoka!” – kiermasz roślin doniczkowych

„Zostań rycerzem, pokonaj smoka!” to autorski projekt realizowany w naszej szkole od trzech lat. Ma on na celu kształtowanie w uczniach postaw ekologicznych, uświadamianie, jak ważną rolę pełnią w naszym życiu rośliny, zachęcanie do otaczania się zielenią, wskazywanie sposobów walki z zanieczyszczeniem powietrza.

W działania projektowe zaangażowani są uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Dzieci chętnie biorą udział w konkursach literackich i fotograficznych, związanych z tematyką ekologiczną. Największe zainteresowanie budzą jednak kiermasze roślin doniczkowych. Tak też było i 21 października 2021 r.

Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali rozpoczęcia kiermaszu, a potem kupowali rośliny doniczkowe i pytali o sposoby ich pielęgnacji. Z wielką ostrożnością nieśli swoich zielonych przyjaciół do domu.

Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży roślin zakupione zostaną drzewka, które posadzimy na terenie szkoły.

W tym roku kiermaszowi roślin towarzyszyła akcja zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu – „Podziel się książką”. Młodzi wolontariusze zorganizowali zbiórkę książek i przygotowali stoisko. Zyski, pochodzące ze sprzedaży książek zostaną przekazane na cele charytatywne.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Szczególne podziękowania należą się p. Marcie Wilk i p. Katarzynie Rozkosz za podarowanie sadzonek, a także naszym wolontariuszom.

Opiekę nad uczniami podczas kiermaszu sprawowały panie: Iwona Pędzich, Marta Wilk i Magdalena Wasyk.

Koordynator projektu – Renata Deptuła

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu – Magdalena Wasyk