„Zostań rycerzem, pokonaj smoka!” – po raz trzeci

Kiedy nadeszły pierwsze chłody, smok Smog przypomniał nam o sobie Ziewnął szeroko, wypuszczając z paszczy trujące opary. My się jednak nie poddajemy i stajemy do walki ze smokiem. Pomogą nam w tym nasi zieloni sprzymierzeńcy – rośliny doniczkowe.

Mogą one działać jak małe oczyszczalnie powietrza. Potrafią neutralizować różnego rodzaju zanieczyszczenia, także te przedostające się do domów przez otwarte okna – pyły obecne w smogu, metale ciężkie… Zieloni przyjaciele produkują tlen, zwiększają wilgotność powietrza i poprawiają samopoczucie.

21 października o godz. 10.00 w holu naszej szkoły odbędzie się kiermasz roślin doniczkowych. Zachęcamy do zakupu roślin i posadzenia ich we własnym domu. Zyski z kiermaszu zostaną przeznaczone na zakup drzewek, które posadzimy przy szkole.

Zapraszamy również do udziału w konkursie fotograficznym „Urban jungle w moim domu”. Wszystkie nadesłane zdjęcia znajdą się w galerii na stronie internetowej naszej szkoły. Autorzy najpiękniejszych prac otrzymają nagrody.

Prace należy nadsyłać pod adres e-mail:       mwilk1@sp1.ostroleka.edu.pl

Na kiermaszu zobaczycie stoisko z książkami, przygotowane przez Szkolne Koło Wolontariatu. Zysk z zakupu książek będzie przeznaczony na cele charytatywne.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu.

Koordynator projektu „Zostań rycerzem, pokonaj smoka!” – p. Renata Deptuła

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu – p. Magdalena Wasyk

Informacji na temat konkursu fotograficznego udziela p. Marta Wilk (e-mail: mwilk1@sp1.ostroleka.edu.pl)