Pani Psycholog w świetlicy

W dniu 22 lutego 2019 r. świetlicę szkolną odwiedziła pani psycholog Hanna Sagała. Poprowadziła ona zajęcia o współpracy, współdziałaniu i budowaniu mostów między ludźmi. Uczniowie wysłuchali historii o dwóch wsiach, pomiędzy którymi płynęła szeroka rzeka. Wsie te bardzo się od siebie różniły – jedna była urodzajna, druga przeludniona. Ich mieszkańców nagle połączył wspólny cel: budowa mostu. Sprawił on, że życie wszystkich zmieniło się na lepsze.
Uczniowie wcielili się w rolę mieszkańców wsi i wspólnie budowali most na rzece, który powstał dzięki zaangażowaniu i połączeniu sił każdego członka zespołu. Dzieci dowiedziały się, że pracując razem, mogą uczyć się od innych. Każdy ma swoje zdolności i umiejętności, którymi poprzez pracę w grupie dzieli się z koleżankami i kolegami, inspirując ich do działania.
Liczne zadania i ćwiczenia, które musieli wykonać „mieszkańcy” świetlicowej wioski, pozwoliły pokazać uczniom, że warto współpracować i „budować mosty”między ludźmi.
Autor: Agnieszka Rupińska
20190222_140047 20190222_140032 003