Pani strażak w naszej świetlicy

Dnia 19 lutego 2019 r. w świetlicy szkolnej  klas II i III odbyło  się spotkanie z przedstawicielką straży pożarnej – p. Kingą Mrozek. Miało ono na celu nabycie przez uczniów umiejętności odpowiedniego zachowania podczas pożaru, utrwalenie numeru alarmowego do straży pożarnej, wzbogacenie wiadomości dzieci na temat ochrony przeciwpożarowej oraz zapoznanie z pracą strażaka.

W trakcie spotkania p. Kinga opowiedziała uczniom o swojej pracy, uświadomiła, jak  ważne jest przestrzeganie zakazów. Pokazała, na czym polega zachowanie bezpieczeństwa w czasie pożaru. Świetliczaki dowiedziały się, że strażacy wzywani są do wypadków samochodowych, usuwania gniazd os z budynków mieszkalnych. Dzieci przypomniały sobie również numer  alarmowy do straży pożarnej. Teraz wiedzą doskonale, w jaki sposób zgłosić pożar lub zagrożenie pożarowe.

To było niezwykle interesujące spotkanie!

Autor: Agnieszka Rupińska