Konkurs na zbiórkę zużytych baterii i makulatury

makulatura

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 6 okazali się najlepsi w tegorocznej edycji konkursu na zbiórkę zużytych baterii i makulatury. Nagrody zwycięzcom wręczył Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki, a rozstrzygnięcie obu konkursów odbyło się w SP nr 10.

Międzyszkolne zmagania w zbiórce zużytych baterii odbywają się od 2004 rok a makulatury od 2010. podczas tegorocznej edycji ogółem zebrano 20 902,0 kg makulatury i 762,0 kg baterii. W porównaniu do roku ubiegłego obydwie wartości znacznie się obniżyły, co świadczy o większej dostępności punktów zbiórki tych surowców wtórnych. Pojemniki na zużyte baterie znajdują się w wielu sklepach, a makulaturę można oddawać w ramach komunalnego sytemu segregacji.

Nagrody zwycięzcom konkursu w kategorii szkół i indywidualnej wręczył prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski. Uroczyste ogłoszenie wyników uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół nr 4.

Wśród nagrodzonych był nasz uczeń –  Antoni Pochmara z kasy  VI e.