Aktywne przerwy -program w-f z klasą 2015/2016

zgr

Szkoła to nie tylko nauka,  ale również i zabawa.  W miesiącu styczniu przekonali się o tym uczniowie naszej ,,Jedyneczki”. W ramach programu WF z Klasą ruszyła akcja- AKTYWNE PRZERWY.

Nasi uczniowie i nauczyciele,  codziennie na pierwszej długiej przerwie zostali zaproszeni do wspólnego tańca, który poprawia nastrój, rozwesela, a przede wszystkim pozwala wesoło i aktywnie spędzić czas między lekcjami. Beztroska zabawa, w rytm dobrze znanych utworów, zachęciła wszystkich do wspólnego tańca. Uczniowie, mieli możliwość poznania podstawowych kroków polki, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Duży entuzjazm wzbudziła w naszych uczniach zumba ale największą radość sprawiła nam nauka kroków do takich popularnych piosenek jak: „Wyginam śmiało ciało” i „Kaczuchy”. Uczniowie mieli możliwość zaśpiewania swoich ulubionych piosenek (najczęstszym wyborem były utwory disco polo       ).

Druga, długa przerwa obfitowała w zabawy skocznościowo- zwinnościowe. Największym zainteresowaniem cieszyła się zapomniana już GRA W GUMĘ oraz ZOŚKA. Do tej formy aktywności włączyli się również nauczyciele dyżurujący na korytarzach szkolnych. Panie  nauczycielki, czuwały nad bezpieczeństwem, a także z uśmiechem na twarzach pokazywały i tłumaczyły uczniom  zasady gry w gumę.

zdzd1zd2

W ramach programu WF z Klasą, zorganizowaliśmy również ćwiczenia śródlekcyjne. Był to krótki zestaw ćwiczeń trwający od 2 do 4 minut, który realizowali nauczyciele na swoich lekcjach.  Zajęcia miały na celu zrelaksowanie i odprężenie uczniów oraz ożywienie układu wegetatywnego.

zd3e zd3r

zd3t

Aktywne  przerwy w naszej szkole są dowodem na to, że wszyscy wspólnie mogą dobrze się bawić. Takie formy aktywności fizycznej rozwijają  koordynacje ruchową oraz poczucie rytmu, a także  przełamują  bariery  nieśmiałości.

Tańczące, aktywne przerwy oraz zabawy na korytarzach szkolnych sprawdziły się w 100% – dając uczniom odprężenie i relaks, a także  w pozytywny sposób rozładowały złe emocje oraz stres.  Uczniowie z niecierpliwością czekają na następną taką akcję.

GALERIA ZDJĘĆ:

dal6 gal 7 gal1 gal2 gal3 gal4 gal5 gal7 gal8 gal9 galan23 galantr3 galantre45 galen2 galent4 galer1 galer2 galer3 galer5 galeria4 galeria5 galeria6 galeria7 galeria8 galeria10 Dodaj medium