Author Archive: Renata Deptuła

Światowy Dzień Autyzmu

2 kwietnia 2025 r. obchodzono na całym świecie, „Światowy dzień autyzmu”. Pamiętając o tym ważnym wydarzeniu, w środę zorganizowaliśmy w klasach I-III dzień świadomości osób dotkniętym autyzmem, zespołem Aspergera. Każda klasa czytała wybrane przez siebie opowiadanie – „Kosmita” (autor – Roksana Jędrzejewska – Wróbel), „Hubek, kubek, wstążka, Bajki bez barier. Zespół Aspergera” (autor – Joanna M. Chmielewska). Po wysłuchaniu opowiadań wychowawczynie przedstawiły dzieciom krótkie filmy prezentujące funkcjonowaniu osób będących w spektrum autyzmu. Znakiem wsparcia uczniów było narysowanie niebieskiego motyla, który symbolizuje spektrum. Zostały też wypuszczone w niebo niebieskie balony, jako nasze „światełko do nieba.” Uczniowie chętnie wzięli udział w akcji, wykazując zrozumienie i akceptację. czytaj więcej

Odwiedziny Przedszkolaków z PM Nr 8

26 marca 2025 r. naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z grupy „Żabek” z Przedszkola Miejskiego nr 8 „Kraina radości” w Ostrołęce.

Dla dzieci zorganizowano zajęcia pod nazwą „Zdrowe odżywianie”. Następnie nasi przyszli pierwszoklasiści zwiedzili szkołę, między innymi bibliotekę oraz salę logopedyczną. Dziękujemy nauczycielom, p. Katarzynie Zaniewskiej i Iwonie Mróz, a także dzieciom za odwiedzenie naszej szkoły.   czytaj więcej

Posadź rośliny z klasą VI c!

Klasa VI c realizuje projekt „Posadź roślinę!”. Jego pomysłodawczynią i autorką jest uczennica kl. VI c – Amelka Baczewska.

Realizację projektu zaczęliśmy od zaplanowania działań. Ustaliliśmy, co nam będzie potrzebne do hodowli roślin. Po zakupie ziemi oraz potrzebnych produktów przystąpiliśmy do pracy. Zabezpieczyliśmy stoły, założyliśmy rękawiczki i dokładnie przeczytaliśmy etykiety na paczkach z nasionami. Posialiśmy rzeżuchę, koperek oraz kwiaty ozdobne. Doniczki postawiliśmy na parapecie. Tam nasionka mają dużo słońca. Ogrzewa je także kaloryfer. To doskonałe warunki do wzrostu. Zadbaliśmy o to, aby ziemia była wilgotna. Po weekendzie widzimy już efekty naszej pracy. Rzeżucha pięknie rośnie. Gdzieniegdzie kiełkują kwiaty. czytaj więcej

Wyjście kl. V a na spektakl pt. „Mikołajek”

7 marca wybraliśmy się na spektakl pod tytułem „Mikołajek”. Opowiada on o przygodach grupy chłopców, którzy wspólnie przeżywają wiele interesujących i często zabawnych sytuacji. Przedstawienie w niezwykle barwny sposób ukazuje codzienne życie dzieci z dawnych czasów, a jednocześnie pozwala widzom przenieść się w świat pełen przyjaźni i niesamowitych przygód. Dzięki dynamicznej akcji i humorystycznym dialogom spektakl wzbudził uśmiech na twarzach widzów. czytaj więcej

Wspieramy akcję „Misie z miłością”

7 marca w naszej szkole mieliśmy „słodkie przerwy”.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach można było kupić pyszne ciastka. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na zakup pluszowych misiów, które zostaną przekazane szpitalom na Mazowszu w ramach akcji „Misie z miłością”. To inicjatywa, której celem jest wsparcie psychologiczne hospitalizowanych dzieci. czytaj więcej

Wigilia klasy VI c

20 grudnia był w naszej szkole dniem wigilii klasowych. Tego dnia dzieliliśmy się opłatkiem z koleżankami, kolegami oraz z wychowawcami.

Uczniowie klasy VI c przygotowali świąteczny stół. Udekorowali go pięknymi obrusami i serwetami. Zapalili lampiony i rozstawili przyniesione przez siebie przysmaki – ciasta, owoce i kolorowe pierniczki. Najważniejsza jednak była atmosfera, jaka zapanowała w sali. Wraz z łamaniem opłatka płynęły najwspanialsze życzenia. Wszyscy się uśmiechali i odnosili do siebie z życzliwością. Niech ten świąteczny nastrój zostanie z nami jak najdłużej. czytaj więcej