Author Archive: Renata Deptuła

Edukacja z wojskiem klasy VI c

21 maja uczniowie klasy VI c uczestniczyli w przedsięwzięciu ustanowionym przez Ministra Edukacji – „Edukacja z wojskiem. Edycja III”. Wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez żołnierzy. Miały one na celu: podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa, kształtowanie odpowiednich postaw w sytuacjach zagrożenia, poznanie i stosowanie zasad reagowania w sytuacjach zagrożenia, podniesienie zainteresowania uczniów zagadnieniami związanymi z tematyką obronności, naukę bezpiecznego poruszania się w Internecie oraz krytycznej analizy dostępnych tam informacji. czytaj więcej

Klasy VI b i VI c na wycieczce w Łodzi

19 maja 2025 r. uczniowie kl. VI b i VI c wyruszyli na wycieczkę do Łodzi. Odwiedzili zoo wraz ze słynnym Orientarium – najnowocześniejszym w Europie kompleksem hodowlanym, poświęconym Azji południowo – wschodniej. Ogromną atrakcją była zabawa w Arena Laser Games. Laserowy paintball dostarczył wiele emocji. Smaczny posiłek był ukoronowaniem tego pełnego wrażeń dnia. czytaj więcej

Cała Polska czyta dzieciom – Książki naszych dziadków

Ostrołęka, dn. 10.04.2025 r.

W ramach programu Cała Polska czyta dzieciom dnia 10 kwietnia w naszej bibliotece odbyła się impreza czytelnicza pt. Książki naszych dziadków.

Była p. dyrektor A. Jabłonowska wystąpiła w roli lektora. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas: IIB, IIC, IIIB. Z zaciekawieniem wysłuchali fragmentów z książek L. J. Kerna, E. Szelburg-Zarembiny. Wzięli udział w dyskusji na temat zabaw z czasów dzieciństwa ich dziadków i we wspólnych pląsach zaproponowanych przez naszego gościa. czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu „Poetycka zima w Jedynce”

Poezja nie jest zajęciem. To odświętne chwile.

Wiersz się zdarza.”

Jerzy Ficowski

Wśród nas są poeci. Niektórzy zdecydowali się wziąć udział w szkolnym konkursie „Poetycka zima w Jedynce”, którego rozstrzygnięcie miało miejsce 27 marca 2025 r.  Wiersze młodych twórców bardzo podobały się członkom jury. Mamy nadzieję, że Was także zachwycą. czytaj więcej

Wiosna w sali nr 2

Chociaż temperatura na dworze dosyć niska i czasem wieje chłodny wiatr, mamy niezbity dowód, że wiosna na dobre zagościła w Ostrołęce. Wystarczy zajrzeć do sali nr 2. Tam na parapetach jest zielono, bo uczniowie klasy VI c realizują swój botaniczny projekt. Sieją i pikują roślinki, każdego ranka je podlewają i zjadają wyhodowaną przez siebie rzeżuchę. Poza tym w sali zakwitły dwa drzewa. Jedno kolorowe jak tęcza, z papierowymi kwiatami wykonanymi przez dzieci, a drugie to wspaniała japońska wiśnia – dzieło utalentowanych mam uczniów z klasy VI c. Piękne, różowe drzewo udekorowane jest malutkimi lampkami, które rozświetlają nam chłodne poranki i pobudzają do działania. Ostatnio na jego gałęziach przysiadły urocze ptaszki z żółtymi brzuszkami. czytaj więcej