Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…

Cze 13, 2019 by

W dniu 12 czerwca byliśmy świadkami niezwykłego widowiska. Uczniowie kl. VII a i VII c, uczęszczający na koło polonistyczne, przygotowali dla nas przedstawienie oparte na dramacie Adama Mickiewicza „Dziady cz. II”.

Na początku z przyjemnością obejrzeliśmy film, pokazujący fragment lekcji języka polskiego w klasie VII c, potem zaczarowała nas muzyka zespołu Merkfolk, będąca wstępem do inscenizacji. Niewątpliwie siódmoklasiści zadbali o oprawę muzyczną i efekty akustyczne. Na tle dekoracji przedstawiającej okna kaplicy oraz dzikie ptaki, wylatujące z kart książki, na naszych oczach odbył się tajemniczy, pogański obrzęd. Przybyły duchy, które przekazały nam prawdy ludowe, powtarzane w przejmujący sposób przez chór.

Przedstawienie było ukoronowaniem działalności koła polonistycznego, prowadzonego przez panią Renatę Deptułę. Dla starszych uczniów stanowiło z pewnością doskonałe powtórzenie treści dramatu Mickiewicza, dla młodszych stało się zapowiedzią czekającej ich niezwykłej przygody z romantyzmem.

Related Posts

Share This