Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka

Lut 11, 2019 by

„U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką…” Wiedzą o tym wszystkie dzieciaki, dlatego też starają się pięknie podziękować swoim babciom i dziadkom za dobroć, miłość, pomoc.

W dniu 21 stycznia 2019 r. uczniowie klasy II b roku skorzystali z zaproszenia fundacji „Żyj z pasją” oraz Stowarzyszenia Pomocy Szkole i zabrali swoje babcie i dziadków na niezwykłą wycieczkę do Warszawy. Tam wspólnie odbyli spacer po Starym Mieście. Podziwiali Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta i stare kamieniczki. Dużo czasu spędzili przy Pomniku Małego Powstańca. Dowiedzieli się wielu ciekawostek, dotyczących historii Warszawy. Później pojechali do Urzędu Dzielnicy Bielany. Tam wzięli udział w gali Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka” . Mieli okazję poznać wielkich artystów. Galę poprowadzili znani dziennikarze – Zofia Czernicka i Michał Olszański. O swoich wnukach opowiedzieli: Magdalena Zawadzka, Stefan Friedman, Czesław Majewski, Andrzej Tylman i wiele innych gwiazd. Uczniowie mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z legendarnym trenerem polskiej kadry piłkarskiej – Andrzejem Strejlauem. Uroczystość uświetnił  koncert Honorowej Babci 2019 – Haliny Kunickiej. Wszyscy seniorzy, uczestniczący w wydarzeniu, otrzymali kwiaty. Po gali wycieczkowicze zostali zaproszeni na poczęstunek.

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że była to wspaniała wycieczka. Do Ostrołęki wrócili w dobrych nastrojach i pełni wrażeń.

Opiekę nad uczniami sprawowała ich wychowawczyni – pani Bożena Ruszkiewicz, nasza była pani dyrektor – Alina Jabłonowska oraz pani Renata Deptuła.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA