Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka

„U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką…” Wiedzą o tym wszystkie dzieciaki, dlatego też starają się pięknie podziękować swoim babciom i dziadkom za dobroć, miłość, pomoc.

W dniu 21 stycznia 2019 r. uczniowie klasy II b roku skorzystali z zaproszenia fundacji „Żyj z pasją” oraz Stowarzyszenia Pomocy Szkole i zabrali swoje babcie i dziadków na niezwykłą wycieczkę do Warszawy. Tam wspólnie odbyli spacer po Starym Mieście. Podziwiali Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta i stare kamieniczki. Dużo czasu spędzili przy Pomniku Małego Powstańca. Dowiedzieli się wielu ciekawostek, dotyczących historii Warszawy. Później pojechali do Urzędu Dzielnicy Bielany. Tam wzięli udział w gali Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka” . Mieli okazję poznać wielkich artystów. Galę poprowadzili znani dziennikarze – Zofia Czernicka i Michał Olszański. O swoich wnukach opowiedzieli: Magdalena Zawadzka, Stefan Friedman, Czesław Majewski, Andrzej Tylman i wiele innych gwiazd. Uczniowie mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z legendarnym trenerem polskiej kadry piłkarskiej – Andrzejem Strejlauem. Uroczystość uświetnił  koncert Honorowej Babci 2019 – Haliny Kunickiej. Wszyscy seniorzy, uczestniczący w wydarzeniu, otrzymali kwiaty. Po gali wycieczkowicze zostali zaproszeni na poczęstunek.

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że była to wspaniała wycieczka. Do Ostrołęki wrócili w dobrych nastrojach i pełni wrażeń.

Opiekę nad uczniami sprawowała ich wychowawczyni – pani Bożena Ruszkiewicz, nasza była pani dyrektor – Alina Jabłonowska oraz pani Renata Deptuła.