Dobrze zaPROJEKTtowana Szkoła 2020

Mar 7, 2020 by

Logo Projektanci edukacji kolor

Jesteśmy Dobrze ZaPROJEKTowaną Szkołą!

 Logo Nowa Era kolor

W naszej szkole realizujemy różnorodne projekty edukacyjne. Mamy ciekawe pomysły, więc postanowiliśmy się nimi dzielić. Wzięliśmy udział w konkursie zorganizowanym przez wydawnictwo Nowa Era – „Projektanci Edukacji”. Nasz projekt, a także inne prace konkursowe, można zobaczyć na stronie wydawnictwa. Za podejmowanie ambitnych wyzwań edukacyjnych, umożliwiających uczniom odkrywanie pasji i twórcze doskonalenie kompetencji XXI wieku, otrzymaliśmy certyfikat – Dobrze zaPROJEKTtowana Szkoła 2020.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Projekt edukacyjny „RomantyczniFM” polega na stworzeniu cyklu audycji na temat romantyzmu, ze szczególnym uwzględnieniem utworów znajdujących się na liście lektur szkolnych, które uczniowie powinni znać, przystępując do egzaminu ósmoklasisty. Audycje będą udostępniane słuchaczom za pomocą radiowęzła.

Chcemy zmobilizować wszystkich zaangażowanych w realizację projektu do świeżego, nieszablonowego spojrzenia na dzieła i twórców romantycznych, a także przypomnieć im i zaprezentować różne formy wypowiedzi.

Uczniowie staną się twórcami audycji, które będą miały formy: wywiadu, dyskusji, przemówienia, słuchowiska… To trudne zadanie, ponieważ wymaga solidnego przygotowania – zebrania informacji, konsultacji z nauczycielami języka polskiego, historii, muzyki i plastyki, przeczytania utworów, ciekawego pomysłu, który trzeba będzie zaprezentować dużemu gronu odbiorców. Dzięki temu autorzy audycji utrwalą sobie wiedzę w atrakcyjny dla nich sposób, czegoś nowego nauczą się też słuchacze.

Mamy nadzieję, że rozbudzimy nowe pasje – zainteresowanie literaturą albo sztuką dziennikarską.

Pierwsze efekty naszej pracy zaprezentujemy w przyszłym tygodniu.

Autorką projektu „RomantyczniFM” jest pani Renata Deptuła, która otrzymała od wydawnictwa Nowa Era certyfikat PROJEKTant Edukacji 2020.

88268570_216811282799771_2957534576177577984_n

 

 

 

Related Posts

Share This