Dzień Edukacji Narodowej

Paź 15, 2015 by

Jest taki dzień, w którym w szczególny sposób pamiętamy o trosce i pomocnej dłoni nauczyciela w trudnej sytuacji, o uśmiechu wychowawcy, o opiece pani woźnej, kiedy zginie numerek w szatni, o wyrozumiałości pani kucharki, gdy rozleje się zupa… To Dzień Edukacji Narodowej, święto, podczas którego możemy podziękować nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za ich trud i starania, aby nasz pobyt w szkole był efektywny, przyjemny i bezpieczny.

Już 13 października na korytarzach i w salach lekcyjnych naszej szkoły rozbrzmiewały życzenia i podziękowania. W oczach nauczycieli widać było wzruszenie.

W tym dniu odbyła się uroczysta akademia, podczas której pani dyrektor podziękowała gronu pedagogicznemu i pozostałym pracownikom za ciężką i owocną pracę. Wielu nauczycieli otrzymało z rąk pani dyrektor nagrody.

Uczniowie klasy 3e wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Rozkosz przygotowali część artystyczną. Odgrywając różnorodne scenki, pokazali jak piękna i satysfakcjonująca jest praca nauczyciela.  Odbył się także występ szkolnego chóru. Wszyscy młodzi artyści zasłużyli na gromkie brawa.

SAM_7626

SAM_7620

SAM_7581

SAM_7601 - Kopia

SAM_7594

SAM_7583

SAM_7570

SAM_7624 - Kopia

 

A kiedy minie czas i miną lata,

I nie wiem, ile lat upłynie nawet…

Gdy przyjdzie rozwiązywać trudną sprawę –

Wrócą do nas słowa spośród ławek.

 

A jeśli sami staniemy w środku klasy,

I kiedy pierwszy zrobimy ręką znak,

Przypomnimy sobie tamte szkolne czasy

I to, że właśnie tę literę trzeba pisać tak.