Dzień Europy

All-focus

W maju świetliczan z klas I – II, odwiedzili uczniowie z zaprzyjaźnionego ZSZ Nr 3 w Ostrołęce, realizujący program „Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego”.

Była to spotkanie zorganizowane w ramach obchodów Dnia Europy, mające na celu przekazanie młodszemu pokoleniu podstawowych informacji o Unii Europejskiej.

Prowadzący zajęcia na początku zapoznali uczniów z historią UE i jej symbolami, a następnie utrwalili i podsumowali przekazane informacje przy pomocy gier i zabaw rozwiązanych w specjalnej książeczce podarowanej każdemu uczniowi.

Uczniowie dzięki wspólnej podróży w świat Unii Europejskiej, docenili bogactwo europejskiej kultury i tradycji, a teraz może sami zechcą codziennie poszerzać swoje horyzonty.

Lekcja europejska została przeprowadzona przy pomocy materiałów pozyskanych od ostrołęckiego oddziału Europe Direct.

Autor: Bogumiła Beczak