Dzień Uprzejmości

Uprzejmym należy być codziennie – doskonale o tym wiemy. Na lekcjach często rozmawiamy o grzeczności i szacunku wobec drugiego człowieka. Niektórym jednak czasami zdarza się zapomnieć o właściwym zachowaniu. Dlatego też, żeby wszystkim uświadomić, o ile piękniejszy jest świat, kiedy jesteśmy dla siebie mili i życzliwi, zorganizowaliśmy w ramach konkursu Zgrana Paka  Dzień Uprzejmości. Uczniowie w tym dniu szczególnie pamiętali o słowach: proszę, dziękuję, przepraszam. Chłopcy przepuszczali dziewczynki w drzwiach. I jakby krzyków było mniej, i biegania po korytarzach… A jeśli ktoś dopuścił się jednak  jakiegoś przewinienia, otrzymywał punkty minusowe dla swojej klasy. Uczniowie  unikali tych punktów jak ognia.

I tak promiennie, jasno i miło  było w naszej szkole, chociaż za oknem padał deszcz…

Dzień Uprzejmości się skończył, refleksja jednak pozostała. Uprzejmość na co dzień sprawia, że życie jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

„Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości.”
William Wordsworth

uprzejmosc