Emilia Chimkowska- głosowanie na sportowca roku

Emilia Chimkowska Karate kyokushin, nauczyciel w Szkole Podstawowej Nr 1

Emilia Chimkowska w 2017 roku powróciła do rywalizacji w zawodach najwyżej rangi i zapisała na swoim koncie bardzo duży sukces. W Mistrzostwach Europy Seniorek w kumite w kategorii -65 kg podopieczna sensei Wiesława Orzoła zdobyła brązowy medal. Tym samym zawodniczka Ostrołęckiego KKK powtórzyła świetny wynik z 2011 roku, kiedy to w zawodach rozgrywanych w Padwie również stanęła na najniższym stopniu podium.

Emilia Chimkowska, znana kibicom sztuk walki bardziej pod panieńskim nazwiskiem Płaszczyńska, to jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek karate kyokushin w naszym regionie. Na swoim koncie ma medale Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Makroregionu Wschodniego i wielu ogólnopolskich imprez. Podopieczna sensei Wiesława Orzoła dwukrotnie walczyła także w mistrzostwach świata w Tokio.

Emilia Chimkowska w końcówce sezonu świetnie zaprezentowała się także w zawodach Pucharu Polski we Wrocławiu, gdzie w walkach kumite w kategorii -65 wywalczyła srebrny medal. Z pewnością olbrzymie doświadczenie zaprocentuje nie tylko w kolejnych startach, ale również podczas pracy z kolejnym pokoleniem młodych nadziei Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin.

Dyscyplina: Karate kyokushin

Klub: Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin