IV Ostrołęcki Festiwal Piosenki Dziecięcej

Dnia 15 maja 2014 roku, odbył się IV Ostrołęcki Festiwal Piosenki Dziecięcej „Z piosenką łatwiej iść przez życie”. Temat tegorocznego festiwalu brzmiał: „Dziecięcy świat”. Wystąpiło jedenastu solistów i osiem zespołów. Zaprezentowali się uczniowie wszystkich ostrołęckich szkół podstawowych oraz uczniowie klas I – III z Dzbenina, Łęgu Starościńskiego, Rzekunia, Olszewa-Borek.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

Zespoły:
1. „Nutki z 10” Szkoła Podstawowa Nr 10, utwór – „Chodźmy do parku”, opiekun Wioletta Dziedzicka.

2. „Dakota” Społeczna Szkoła Podstawowa, utwór – „Lekcja śpiewu”, opiekun Agnieszka Krak.

3. „Zakręcona Trójka” Szkoła Podstawowa Nr 5, utwór- „Karuzela dla mamy i taty”, opiekun Ewa Welk.

Wyróżnienie z nagrodą:

• „Piraci”, Szkoła Podstawowa Nr 1, utwór – „Morskie opowieści”, opiekun Jolanta Nabiałek.

Soliści:
1. Małgorzata Gąsiorowska, SP Dzbenin, „Bo co może mały człowiek”, opiekun Beata Kulas.
2. Kornelia Jaksina, SP 1 Ostrołęka, „Puszka Pandory”, opiekun Bożena Ruszkiewicz.
3. Maja Możdżyńska, SP 5 Ostrołęka, „Zawołało lato”, opiekun Ewa Welk.

Wyróżnienia z nagrodami:

• Alicja Lewowska, ZS 4 Ostrołęka, „Dorosłe Rady”, opiekun Barbara Szczubełek.
  • Natalia Wielgus, SP 10 Ostrołęka, „Margarita”, opiekun Wioletta Dziedzicka.

Wszyscy występujący soliści i zespoły otrzymali wyróżnienia i słodkie upominki.

Występy młodych artystów oceniało jury:
– Pani Władysława Niedźwiecka

– Pani Larysa Osty

– Pani Grażyna Sosnowska

– Pani Irena Nosek

– Pan Janusz Chojnowski

Gośćmi specjalnymi, którzy uświetnili festiwal swoimi występami byli:

Członkowie zespołu „Droga na Ostrołękę” – pan Wojciech Dudkowski i pan Adam Wołosz oraz piosenkarka Larysa Tsoy.

Uroczystość przygotowały i prowadziły: Panie Joanna Olszewska, Anna Orłowska, Bożena Ruszkiewicz, Dorota Bastek oraz uczennice klasy szóstej: Weronika Popiołek i Patrycja Prusińska.

Autor: mgr Elżbieta Greloch-Sęk