Historyjka obrazkowa

Historyjka obrazkowa pt. ,UP’ w wykonaniu uczennic klasy VI c.

W miesiącu maju dziewczynki z klasy VI C wraz ze swoją nauczycielką jęz. angielskiego p. Katarzyną Kozłowską przygotowały historyjkę obrazkową w jęz. angielskim na podstawie filmu pt. ,Odlot’- ‘Up’. Przedstawienie zostało przygotowane z myślą o uczniach klas III naszej szkoły.

SONY DSC

Trzymając karty obrazkowe, uczennice opowiedziały w jęz. angielskim fragment znanego uczniom filmu animowanego. Dziewczynki nie tylko przedstawiały bohaterów i ich losy. Próbowały również zachęcić młodszych kolegów i koleżanki do wspólnej zabawy zadając im pytania dotyczące opowiedzianych wydarzeń czy wprowadzając słownictwo wykorzystywane podczas przedstawiania historyjki. Uczniowie klasy III c, III d oraz III e byli bardzo zainteresowani formą lekcji jęz. angielskiego i chętnie uczestniczyli w tych nietypowych zajęciach. Na koniec lekcji dzieci otrzymały od uczennic ćwiczenie, które polegało na podpisaniu obrazków nowo poznanymi słówkami.

SONY DSC

Całe zajęcia prowadzone były w jęz. angielskim. Uczennicom klasy VIC udało się nie tylko bardzo dobrze przedstawić historyjkę obrazkową, ale także poprzez integrację zachęcić dzieci klas III do wspólnej zabawy z jęz. angielskim.

Autor: mgr Katarzyna Kozłowska