Konkurs historyczny

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego
w latach 972 -1514. Od Cedyni do Orszy”

Wojewódzki Konkurs Historyczny

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej Nr  1 w Ostrołęce

Image00001

Już po raz dwudziesty w roku szkolnym 2014/2015, rozegrany został Ogólnopolski  Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy”.

Po etapach szkolnym i rejonowym, w dniu 16 kwietnia 2015 r. czworo naszych uczniów pojechało na etap wojewódzki do  Warszawy. Etap centralny przewidziany jest na 11 – 13 czerwca 2015 r.

Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się ogromną  wiedzą i umiejętnościami z zakresu historii Polski i historii powszechnej oraz znajomością oręża polskiego od X do XVI wieku, z uwzględnieniem takich tematów jak: broń i barwa, architektura obronna, topografia wojskowa, heraldyka, sfragistyka, falerystyka, literatura, pieśni i malarstwo historyczne.

Nasi uczniowie odnieśli sukces: Grzegorz Ołdak i Jan Gadzała zdobyli tytuł laureata,

zaś Martyna Gawrych i Maksymilian Sumara tytuł finalisty.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Alina Białczak – nauczyciel historii

Serdeczne gratulacje!