Konkursy polonistyczne

Udział w konkursach z języka polskiego to wyzwanie dla ambitnych uczniów,  którzy chcą nie tylko sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności literackie oraz recytatorskie, ale także skonfrontować je z osiągnięciami innych.

W tegorocznym Szkolnym Konkursie Polonistycznym pierwsze miejsca zajęli Michał Dąbrowski i Aleksander  Ciepierski.

Krzysztof Chrostek (kl. Vd) zajął trzecie miejsce  w Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Twórczości A. Mickiewicza, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3.

Największy sukces odniosła Izabela Łapińska (kl. VId), która została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Bożenna Wyrębek.

Gratulujemy!

Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Polonistycznego z panią dyr. Aliną Jabłonowską oraz z panią Ewą Rostkowską

WP_20160119_11_02_11_Pro