Lekcja historii w klasie I a

9 listopada uczniowie klasy I a uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu, które odbyło się z okazji Święta Niepodległości. Zaproszonym gościem był pan Stanisław Kamiński, rekonstruktor historyczny.

Spotkanie dotyczyło patriotyzmu dawniej i dziś. Gość ciekawie opowiadał o dążeniach Polaków do odzyskania niepodległości. Wraz ze swoim synem Stasiem, uczniem klasy I a, prezentował mundur oraz ekwipunek żołnierzy z okresu Księstwa Warszawskiego.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści. Dzieci miały też okazję dotknąć repliki broni oraz przymierzyć żołnierską czapkę. Następnie dyskutowały o tym, jak być małym patriotą w dzisiejszych czasach, a na pamiątkę otrzymały kolorowanki. Na koniec obejrzały film Dawno temu w Andaluzji, przedstawiający rekonstrukcję bitwy.

Była to doskonała lekcja historii.

Autor: Jolanta Nabiałek

DSC_0050 DSC_0054 DSC_0056 DSC_0061 DSC_0062 DSC_0065 DSC_0069 DSC_0072 DSC_0076 DSC_0077