Miejski Konkurs Papieski „Jan Paweł II – droga do świętości”

Dnia 14 maja 2014 r. Prezydent Miasta Ostrołęki wraz z Przewodniczącymi Komisji rady Miasta: Kultury Narodowej i Promocji oraz Prawa i Współpracy z samorządami Mieszkańców przeprowadził II etap Miejskiego Konkursu Papieskiego „Jan Paweł II – droga do świętości”.

Do Konkursu przystąpili uczniowie z Ostrołęckich szkół – podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Brało udział kilkaset uczniów.JPII

Do II etapu zakwalifikowała się 44 uczniów, w tym:

– ze szkół podstawowych –12 uczniów

– z gimnazjów – 6 uczniów

– ze szkół ponadgimnazjalnych – 26 uczniów.

Uczniowie prezentowali dość wysoki poziom wiedzy o wielkim Polaku – świętym Janie Pawle II Papieżu.

Laureaci Konkursu

Szkoły podstawowe

I miejsce – 83% – Weronika Popiołek ucz. kl. VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce

II miejsce – 76,8% – Marek Regulski ucz. kl. V ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Św. Jana Pawła II w Ostrołęce

III miejsce – 70,5% – Kinga Morawska ucz. kl. V ze Szkoły Podstawowej nr  im. Orła Białego w Ostrołęce

Gimnazja

I miejsce – brak

II miejsce – 76,1% – Julia Kluczek ucz. kl. I z Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce

III miejsce – 72,1% – Nicole Klemendorf ucz. kl. II z Gimnazjum  nr 5 w Ostrołęce

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – 90,3% –  Karolina Ruszczyk ucz. kl. I z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Ostrołęce

I miejsce – 91,6% – Tomasz Żukowski ucz. kl. I Liceum Klasycznego im. Papieża Jana Pawła II w Ostrołęce

III miejsce – 79,6% – Daniel Zaręba ucz. kl. I  z I LO im. gen.   Józefa Bema w Ostrołęce

Uczniowie otrzymują w nagrodę albumy związane ze Świętym Janem Pawłem II; za I miejsce dodatkowo pióro wieczne ze stalówką firmy PARKER.

• Dziękuję Radzie Miasta i Prezydentowi Miasta za podjętą inicjatywę;
  • Dyrekcjom szkół, które wzięły udział w KONKURSIE;
  • Nauczycielom , którzy przygotowali uczniów do konkursu

Szczególne podziękowanie kieruję w stronę Pana Wiceprezydenta Grzegorza Płochy za okazaną pomoc, członkom komisji za społeczną pracę, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce za udostępnienie sal lekcyjnych, życzliwą atmosferę, wydrukowanie dyplomów dla laureatów oraz zawiadomienie szkół o dacie i miejscu podsumowania Konkursu.

W czerwcu odbędzie się specjalne spotkanie Prezydenta Miasta i członków Komisji Konkursowej z nauczycielami przygotowującymi uczniów do Konkursów Historycznego i Papieskiego.

Zapraszam do udziału w 2 edycji Miejskiego Konkursu Papieskiego, który rozpocznie się z początkiem nowego roku szkolnego 2014/2015, a finał odbędzie się z okazji Dnia papieskiego w październiku 2014r.

Ryszard Żukowski

Przewodniczący Komisji Kultury Narodowej i Promocji Rady Miasta Ostrołęki