Orszak Trzech Króli

Dnia 6 stycznia 2014 r. Ostrołęka organizowała Orszak Trzech Króli. Jego trasa, biegła od kościoła Zbawiciela Świata w Ostrołęce do Hali Sportowej im. A Gołasia przy ulicy Traugutta.

Z naszej szkoły w Orszaku brało udział 28 osobowa grupa uczniów z klas I-VI wraz z trójką nauczycieli. Głównym koordynatorem była mgr Elżbieta Greloch-Sęk, zaś pomocniczym koordynatorem mgr Katarzyna Stepnowska. Pracę wspomagała jako opiekun pani nauczycielka mgr Anna Ruszczyk.

Image00002

Również w paradzie Trzech Króli brali udział rodzice: państwo Dymerscy, Agnieszka Pintera, rodzina państwa Stachurskich, Monika Kita.

Grupa uczestników w barwach niebieskich symbolizowała Afrykę. Całością dowodziła pani Dyrektor Szkoły Alina Jabłonowska oraz pan Wice Dyrektor Zbigniew Milewski.

W świątecznym nastroju pełnym radości śpiewaliśmy kolędy i przeżywaliśmy inscenizacje Jasełek w wykonaniu szkolnych artystów.

Uczestnicy cieszyli się, że wzięli w niej udział i „pożytecznie w rodzinie ludzkiej” spędzili ten wyjątkowy świąteczny dzień.

Mamy nadzieję, że za rok będzie nas więcej i uroczystość wejdzie na stałe do kalendarza ostrołęckich imprez.

Autor: mgr Elżbieta Greloch-Sęk