Pasowanie Pierwszaków

Lis 18, 2019 by

Image00004

 

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 są już pełnoprawnymi uczniami. 18 listopada br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy powiedzieli: ,,Ślubujemy być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami. Obiecujemy godnie reprezentować dobre imię naszej szkoły. Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Zbigniew Milewski oraz pani wicedyrektor Marzanna Nosek dokonali symbolicznego pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1”  i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Ich starsi koledzy – z klasy IV a – sprawdzili, czy rzeczywiście przez ponad dwa miesiące najmłodsi uczniowie „Jedynki” mogą za takich być już uznani. Po zakończonym ,,egzaminie” potwierdzono, iż wszystkie dzieci zasługują na miano pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, na życzenia, podziękowania, uściski.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Żaneta Jankowska

 

Related Posts

Share This