Pasowanie Pierwszaków

Dnia 28 października 2013 r.  uczniowie klas pierwszych  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza uczestniczyli w ważnej uroczystości.

Dzieci z niecierpliwością oczekiwały rozpoczęcia uroczystości. Każda z klas musiała odpowiedzieć na pytania związane z wiedzą na temat bezpieczeństwa, ojczyzny, czy pór roku. Po udzieleniu odpowiedzi każda z klas śpiewała piosenkę związaną z zagadnieniami testu. Rodzice głośno dopingowali i nagradzali brawami swoje pociechy.

Gdy wydawało się, że test został zaakceptowany, wszystkich uczniów czekała niespodzianka – test z tańca. Musiały wraz ze smokiem-rokiem zatańczyć do jego piosenki. Na szczęście wszystkim udało się to celująco i można było przejść do najważniejszego punktu dzisiejszego spotkania.

Najpierw głos zabrała dyrektor szkoły, Alina Jabłonowska, która w kilku zdaniach przypomniała wszystkim, że Jedynka to najstarsza szkoła w mieście oraz  życzyła pierwszakom  powodzenia oraz sukcesów w dalszej nauce.

Następnie uczniowie zostali pasowani na uczniów oraz ślubowali na sztandar szkoły być dobrym uczniem .To była bardzo udana uroczystość.