Rotkäppchen – Czerwony Kapturek

Mar 4, 2019 by

Image00004

Dnia 4 marca w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne wniemieckiej wersji językowej pt.; „Rotkäppchen – Czerwony Kapturek”. W ostatnim dniu obchodów Tygodnia Języków Obcych uczniowie klasy 8d uczęszczający na warsztaty teatralne z  języka niemieckiego zaprezentowali swoje umiejętności przed swoimi kolegami z klas VII – VIII.  Celem przedstawienia była przede wszystkim promocja języka niemieckiego wśród uczniów naszej szkoły, a także zaprezentowanie umiejętności i talentów uczniówuczących się tego języka. W trakcie przedstawienia, po wielu tygodniach prób i przygotowań uczniowie brawurowo wcielili się w swoje role, prezentując przy tym swoje wspaniałe umiejętności językowe.

 W role wcielili się:
Czerwony Kapturek- Zuzanna Kaczyńska
Wilk – Nadia Jószkiewicz
Mama –Karolina Grzeszczyk
Babcia –Joanna Zagroba
Myśliwy –Krzysztof Chrostek
Sowa – Iga Romanowska

Zając – Weronika Makowiecka

Pszczoła – Julia Płaza

Lis – Amelia Dumała

Jeż – Adrian Manowski

Kot – Amelia Żynda

Mysz – Aleksandra Wądołkowska
Narrator – Michał Kaczyński

Serdeczne gratulacje i dalszej wytrwałości w nauce języka niemieckiego!

 

Related Posts

Share This