„Starszy kolega, starsza koleżanka” – projekt klasy VIII c

Uczniowie klasy VIII c są wspaniałymi starszymi koleżankami i kolegami dla młodszych uczniów. Dowodem na to są przeprowadzone przez nich zajęcia w świetlicy szkolnej.

W marcu świetlicę kl. II i III odwiedzili chłopcy, którzy opowiedzieli uczęszczającym tam dzieciom o swoich zainteresowaniach. Zachęcili świetliczan do uprawiania sportu i zaproponowali wspólną zabawę. Młodsi uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania, chętnie wykonywali zadania zaproponowane przez starszych kolegów. Ósmoklasiści czuli satysfakcję i zapowiedzieli kolejną wizytę w świetlicy.

Uczniowie klasy VIII c mają nadzieję, że dzięki ich akcji młodsze dzieci będą czuły się pewniej na korytarzach naszej szkoły. Zapewniają, że pomogą im w trudnych sytuacjach.

Na cóż… Każdy świetliczanin przyzna, że starszy kolega to skarb!

Projekt nadzorują panie: Renata Deptuła, Katarzyna Modzelewska