Święto Biblioteki

W październiku biblioteka gościła uczniów klas pierwszych. Biblioteka nosi imię Kubusia Puchatka, dlatego dzieci miały okazję poznać bohaterów tej książki poprzez wspólną rozmowę oraz gry i zabawy. Wysłuchały też wiersza czytanego przez bibliotekarkę pt. „Bałagan w bibliotece”. Zapoznały się ze zbiorami biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz regulaminem.

W dniach od 26 października- do 6 listopada w bibliotece można było oglądać wystawę malarstwa (zwłaszcza z okresu impresjonizmu) oraz książek historycznych. Wystawa budziła duże zainteresowanie uczniów, którzy oglądali ją w czasie przerw, przed lekcjami, po lekcjach. Wystawę obejrzało też wiele klas starszych i młodszych wraz z wychowawcami.

mgr Teresa Trypuć