Szare Wilczki w świetlicy

Cze 13, 2019 by

W dniu 26 marca 2019 r. świetlica szkolna dla uczniów kl. II i III gościła u siebie zuchów i harcerzy zastępu „Szare wilczki”.

Harcerz, zuch – to brzmi dumnie! Mogliśmy się o tym przekonać. Patrycja, Hubert i Gabrysia Laskowscy oraz Anna Siekierska to uczniowie naszej szkoły. Zgodzili się opowiedzieć nam o swojej przygodzie z harcerstwem.

Świetliczaki dowiedziały się, że zuchem może zostać każdy, ale trzeba na to zasłużyć – sumiennie uczęszczać na spotkania, zdobywać sprawności, pracować nad swoim charakterem, być zdyscyplinowanym. Należy też przestrzegać Praw Zucha: być dobrym, nie kłamać, kochać Boga i Polskę, nie niszczyć przyrody, b dzielnym, stawać się coraz lepszym, mówić prawdę. Zuch, przestrzegający tych wszystkich zasad, może zostać harcerzem.

 Uczniowie naszej świetlicy nauczyli się kilku zabaw, a także przy dźwiękach gitary śpiewali piosenki: „Disco pingwiny”, „Zuchowe pląsy”, „Wiara”, „Hej Leonardo”, „Wąska torowa”.

Dziękujemy zuchom i harcerzom za miło spędzony czas.

Agnieszka Rupińska

DSCN1478 DSCN1479 DSCN1481 DSCN1482 DSCN1486 DSCN1487 DSCN1488